SPORTOVNÍ VZDUCHOVÉ FILTRY K&Nchiptuning, sportovní vzduchové filtry ...

Sportovní vzduchové filtry K&NPro nezávaznou poptávku na sportovní filtr nás můžete kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře nebo si přímo objednat online v našem E-SHOPU Sportovní filtry K&N

Sportovní vzduchové filtry jsou v dnešní době již nezbytnou součástí každého sportovního vozu. Nabízejí nejen zvýšení dosavadního výkonu motoru, ale také krouticího momentu.

Princip činnosti sportovního vzduchového filtru:

Režim spalování motoru je závislé na množství nasátého vzduchu, z něhož se odvíjí nastavení množství vstřikovaného paliva. Čím více vzduchu má motor, tím více má paliva a větší výkon. Proto byl vyvinut filtr sportovní, jehož struktura nám umožňuje nasát více vzduchu (až o 40 %).

Složení a struktura filtru:

Sportovní vzduchové filtry K&NFiltr je tvořen skládanou bavlnou a ocelovou mřížkou. Bavlna zaručuje lepší propustnost nasávaného vzduchu (až o 40 %) a pomocí oleje, který je vyvinut výrobcem, filtruje jemný prach. Ocelová mřížka zachycuje větší nečistoty např. hmyz, listí, kamínky a udržuje tvar filtru, dle normy DIN ISO 9001. Mřížka je spolu s bavlnou zalisována do gumy, která zabezpečuje utěsnění sání vozu. Filtrační schopnost je tímto totožná se sériovým filtrem od výrobce.

Výhody sportovního vzduchového filtru:

Sportovní vzduchový filtr umožní vozu lepší akceleraci a pružnost motoru pomocí zvýšení dosavadního výkonu a krouticího momentu (o 3 až 7 %), nižší spotřebu paliva (až 8 %) a lepší tzv. vytáčení do vyšších otáček. Životnost filtru je stanovena výrobcem na 500.000 km při dodržení požadavků na údržbu filtru. Filtr pomocí speciální mycí sady dodávané výrobcem se pouze vymývá.

Rozdíl mezi vložkou a Kitem:

Vložka:

Je již výrobcem přizpůsobená typu vozu, montáž spočívá pouze ve výměně stávajícího vzduchového filtru za filtr sportovní. Filtr poskytuje nárůst výkonu o 3%. Interval údržby - 15.000 km. Filtry nutno předem objednat - dodací doba 3-6 dní.

Kit neboli kónický filtr:

Sportovní vzduchové filtry K&NJe nabízen pouze na vybrané typy vozů, u kterých je z technického hlediska možné filtr namontovat zpravidla přímo na měřící jednotku množství nasávaného vzduchu. Tímto se odstraní turbulence nasávaného vzduchu a zkrátí se cesta sání. Filtr poskytuje nárůst výkonu dle typu a obsahu motoru o 5 až 7%.
Zaniká tak nepříjemná prodleva na akcelerátoru, vůz se lépe vytáčí do maximálních povolených otáček. Interval údržby - 20.000 km. Doba montáže - max. 30 minut. Filtr se dodává včetně návodu a upevňovacích dílů (držák, pásky, matice, šrouby).

Čištění sportovních vzduchových filtrů:

  1. Filtr vyjmeme z vozu.
  2. Mírným oklepáním, popřípadě štětcem očistíme hrubé nečistoty.

  3. Připravíme roztok (čistící sada) určený výrobcem rozředěný vodou do nádoby přiměřené velikosti filtru (nejlépe kbelík) a filtr do něho ponoříme.

  4. Necháme cca. 20 minut roztok působit.

  5. Filtr vyjmeme z roztoku a vyplavíme nečistoty pod proudem vody.

  6. Sportovní vzduchové filtry K&NFiltr necháme vyschnout.

  7. Filtr - nanášíme olejem ve spreji určený výrobcem (také součástí čistící sady), dokud filtr nezbarvíme dle barvy oleje.

  8. Necháme zaschnout cca. 2 hodiny a namontujeme nazpět do vozu.

Upozornění - filtr nikdy neprofukujeme vzduchem!