O CHIPTUNINGU Chiptuning motorů, zvýšení výkonu motorů, snížení spotřeby, chip tuning se zárukou ...

Co je to chiptuning?

DIESEL TECHNIK - chiptuning, chip tuning, zvýšení výkonu motoruChiptuning je úprava softwaru řídící jednotky vozu tak, aby došlo ke zvýšení výkonu motoru a snížení průměrné spotřeby při zachování emisních parametrů a životnosti motoru. Všechny moderní motory dnes využívají k řízení chodu motoru řídící jednotku. Pokud se optimalizují parametry uložené v paměti této řídící jednotky správným způsobem, dojde k okamžité úspoře paliva a zároveň k nárůstu výkonu a točivého momentu.

Lze udělat chiptuning i mému automobilu?

Optimalizace je možná téměř u všech automobilů s elektronickou řídící jednotkou – jak u naftových motorů tak u motorů benzínových ať již mají nebo nemají turbodmychadlo.

Jelikož nabízíme značkový německý chiptuning, který je vždy doladěn na brzdě při neustálé kontrole motoru pod zatěží (teplota a tlak turba, měření emisí), není kladen větší nárok na olej ani turbodmychadlo.

Jak je možné zvýšit výkon a zároveň snížit spotřebu?

DIESEL TECHNIK - chiptuning, chip tuning, zvýšení výkonu motoruMůže se zdát nepochopitelné, že zásahem do řídící jednotky se zvýší výkon motoru a zároveň klesne spotřeba pohonných hmot. Vysvětlení není tak složité. Tím, že motor má vyšší výkon a větší krouticí moment lze s vozidlem jezdit v nižších otáčkách, není potřeba tak často podřazovat na nižší rychlostní stupeň - např. při stoupání, či předjíždění a tímto způsobem lze ušetřit až 15% paliva. Tato skutečnost platí pro přeplňované motory (např. TDI, CRDI,.. ) ať již benzinové tak naftové a nejen u osobních ale i u nákladních vozů, TIR a BUS. U klasických benzinových či naftových motorů bez turbodmychadla zůstane spotřeba na stejné úrovni.

DIESEL TECHNIK - chiptuning, chip tuning, zvýšení výkonu motoru DIESEL TECHNIK - chiptuning, chip tuning, zvýšení výkonu motoru DIESEL TECHNIK - chiptuning, chip tuning, zvýšení výkonu motoru